Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 9342019



*

nr 934 2019


Oljemålning

Leonid Turzhansky, Motiv från Kreml, Moskva, 28x41


Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 20:00:20



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kreml leonid turzhansky moscow, ryssland, russia moskva olja oljemålning oljemålningar
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8363 OljemÃ¥lning
    Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr